WINDYKUJEMY.com

EPU

EPU – elektroniczne postępowanie upominawcze

EPU czyli elektroniczne postępowanie upominawcze to niezwykle wygodne narzędzie umożliwiające odzyskanie długu w sprawach mało skomplikowanych. Całe postępowanie ma charakter wirtualny i prowadzone jest przed e-sądem. Sprawdź, na czym polega!

wezwanie do zapłaty instrukcja krok po kroku

Wezwanie do zapłaty: jak wysłać online? Instrukcja krok po kroku

By wezwanie do zapłaty było skuteczne należy zadbać o to, by było poprawnie skonstruowane. Sprawdź, jak działa generator! Instrukcja: krok po kroku!

skarga pauliańska

Skarga pauliańska 2019.W jaki sposób ochroni wierzyciela?

Jak wyegzekwować spłatę należności, gdy dłużnik okazał się niewypłacalny? Skarga paulińska może pomóc, w przypadku fikcyjnego wyzbycia się lub sprzedaży majątku przez dłużnika. Sprawdź, na czym polega!

wymówki dłużników

Wymówki dłużników – poznaj te najczęstsze!

Ludzka wyobraźnia jest nieograniczona. Podobnie jak wymówki dłużników. Przedstawiamy najczęstsze argumenty klientów unikających spłaty należności.

windykacja polubowna

Windykacja polubowna. Sprawdź, dlaczego warto!

Główną zaletą windykacji polubownej jest odzyskanie należności bez konieczności korzystania z przymusu sądowego. W tym przypadku egzekwowanie należności opiera się na…

Dłużnicy

Dłużnicy: co powinniśmy o nich wiedzieć? Jak sobie radzić?

W najprostszym rozumieniu dłużnikiem staje się osoba, która spóźnia się z wykonaniem określonego zobowiązania względem innej osoby – zwanej wierzycielem. Zobowiązanie to może mieć charakter pieniężny lub rzeczowy. Jeśli nie zostanie spełnione na czas…

Windykator terenowy

Windykator terenowy. Kim jest i co robi?

Windykator to osoba pracująca na zlecenie wierzyciela, której podstawowym zadaniem jest odzyskanie należności od dłużnika pozasądowego.

Wezwanie do zapłaty wzór

Ostateczne wezwanie do zapłaty: wzór, elementy, wytyczne

Jak napisać ostateczne przesądowe wezwanie do zapłaty, by było ono skuteczne? Sprawdź, co powinien zawierać wzór wezwania do zapłaty!

firma windykacyjna

Firma windykacyjna: jak wybrać najlepszą?

Co zrobić z niepłacącym klientem? Zatrudnić firmę windykacyjną, czy próbować odzyskać pieniądze na własną rękę? Sprawdź, czym powinieneś się kierować przy wyborze firmy windykacyjnej.

Windykacja terenowa

Windykacja terenowa. Co musisz o niej wiedzieć?

Kiedy dłużnik unika kontaktu telefonicznego oraz ignoruje skierowane do niego wezwania do zapłaty to znak, że sytuacja wymaga zastosowania bardziej zdecydowanych kroków.